Під час зимових канікул у Берліні було організовано «Український тиждень» з цікавими заходами і для дорослих і для дітей (театр, малювання, ігри і навіть створення власних авторських мультфільмів) для учасників з України і Німеччини. До участі у заході було запрошено студента Курахівської філії ДДТЕІТ - Грушківського Богдана.
Активісти з німецької столиці, що об’єднані бажанням допомагати людям, які опинилися у пеклі війни, розв’язаної Росією на сході України, організували зустріч дітей з прикордонної зони з дітьми з німецької столиці. Подібні заходи проводяться не вперше.
Розповідає німецька скрипалька і волонтерка українського походження Марина Бондас:
На виставці ми представили результат проекту «Музика рятує». Це міжнародний реабілітаційно-мистецький проект. Ми допомагаємо дітям із зони бойових дій на сході України. Я і мої колеги час від часу відвідуємо ті регіони і працюємо з дітьми: організовуємо майстер-класи, займаємося музикою, театром, танцями тощо. Ми намагаємося підтримати творчість талановитих дітей, або й розкрити у них таланти, дати їм трохи, так би мовити, світла.
Крім цього, щороку влітку ми привозимо групи дітей до Німеччини на двотижневий табір, зазвичай це відбувається неподалік столиці. Діти з Донбасу знайомляться з ровесниками, їздять на екскурсії, займаються улюбленими справами – малюють, фотографують, відкривають для себе нові сфери мистецтва.
Взагалі для них такі поїздки і майстер-класи – це дуже сильна моральна і психологічна підтримка. Ми можемо лише надати їм такі інструменти як мистецтво, музика і так далі. У нас невеликі групи, тому взаємини між учасниками - як у родині. Для багатьох дітей людське добро, просто увага до них, має велике значення. Це фактично соціально-мистецький проект обміну.
|